כדי להסתדר עם המצב | מיה טבת דיין

ספר שיריה השלישי של מיה טבת דיין, כלת פרס ראש הממשלה לספרות (2018) ופרס קוגל לספרות (2016) ממשיך את ספריה הקודמים ומשמש יומן חיים פואטי על שיבתה של המשוררת לישראל לאחר שנים של מסע משפחתי והיישר אל תוך הסגרים, הקורונה, קשיי הזוגיות והאימהות בתקופה זו, והשאלות על אקולוגיה וסוף העולם.

שירים ממנו ומספריה הקודמים ראו אור במגזינים נחשבים בארץ ובעולם, ביניהם World Literature Today, Rattle, Hayden’s Ferry, Literary Review of Canda, Asimptote, Rhino, Cagibi ורבים אחרים.

הפואמה "שדות זרים" שבספר זכתה בפרס המגזין האמריקני הותיק Rattle, ושירים אחרים מתוכו זכו לאלפי שיתופים ברשתות החברתיות. בין השירים המופיעים בו: "אני רוצה להיות נשים", "לכבוד שירות הלקוחות של ויקטוריה סיקרט" ו”כדי להסתדר עם המצב", על שמו קרוי ספר השירה כולו.

מיה טבת דיין היא כיום מובילת דעה בעלת קהל עצום ברשתות ומחוצה להן, דוקטור להינדואיזם, מרצה מבוקשת שמקיימת עשרות מפגשי יוצר מדי שנה, כותבת מסות אישיות בעיתון הארץ, פעילה פמיניסטית ומורה לכתיבה יוצרת. שיריה ומסות פרי עטה זוכים לשיתופים ותרגומים רבים, וכן לשיתופי פעולה עם מוזיקאים ואמנים מתחומים שונים. במהלך הקורונה טבת דיין הקימה בפייסבוק בהתנדבות קהילת כותבים של אלפי משתתפים ובה ביקשה לקיים מודל של נדיבות באמנות, באמצעות הדרכות כתיבה ומפגשים עם יוצרים. מתוך הקהילה שהקימה יצאו לאור שלושה ספרי שירה וכותבים רבים מתוכה פירסמו במגזינים וכתבי עת שונים.

ספר שיריה הראשון של טבת דיין בסדרת 'כבר', "לאן שנצוף כאן בית", ראה גם הוא אור במוסד ביאליק.

כתבות וביקורות

ביקורת ב"ישראל היום" מאת עדו ניצן

כתבה ב"גלריה" עיתון "הארץ" מאת גילי איזיקוביץ

ראיון רדיו ב"כאן תרבות", שלומי חתוכה, בתוכנית "ברית מילה".

ביקורת של רן יגיל ב"הארץ"

ביקורת מאת בכל סרלואי, "מקור ראשון"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *